NAGYBÖJT V. VASÁRNAPJA

A MKPK 2020 márc. 17-én kelt rendelkezése alapján: bár a templomok nyitva lesznek, minden nyilvános liturgia, beleértve a „nép részvételével” bemutatott szentmisét is, a rendelkezés visszavonásáig szünetel! A fentiekben lévő rendelkezés alapján, a rendelkezés ideje alatt templomunkban hívek részvételével bemutatott szentmise illetve bármilyen más szertartás nem lesz!

A rendelkezés alapvető célja a zárt térben való gyülekezés és jelenlét megszüntetésével lassítani a vírus terjedését. A rendelkezés értünk van! Senkinek nem kell lelkiismeret furdalást érezni a vasárnapi és ünnepi szentmise elmulasztásáért. A Püspök Atyák a fenti rendelkezésben mindenki számára megadták a felmentést!

Ebben a számunkra nehezen értelmezhető és elfogadható helyzetben javasolt lelkiekben bekapcsolódni egy olyan egy időben zajló szentmisébe, amelynek időpontját ismerjük. Templomunkban a szentmiséket az előre meghirdetett, illetve szokott időben, – ha nem leszek akadályoztatva – a már előre felvett szándékra „nép részvétele nélkül”, természetesen ingyenesen elvégzem.

Szentmiseszándékok a héten:

31.k Krémer család tagjaiért

02.cs Szülők

03.p és élő családtagokért

05.v Egyházközségünk élő és tagjaiért

Most vasárnap 15.00-kor a keresztutat a betegekért, különösen a járványban érintettekért, gyógyítókért, ápolókért, segítőkért és családjaikért ajánljuk fel. A keresztút itt érhető el.

A továbbiakban is, mint eddig, naponta végzem minden emberért, az Egyházért, a megkereszteltekért, de különösen is a „rám bízottakért” a napi zsolozsmát. A veszélyhelyzet idején igyekszem pontos időben végezni, hogy aki szeretne és módjában áll otthonról is bekapcsolódhasson az imába. 07.30: Imádságra hívás, Olvasmányos imaóra, Reggeli dicséret; 11.45: Napközi imaóra; 17.45 Esti dicséret; 22.00 Befejező imaóra. Ebben a szükséghelyzetben mindenkit kérek és buzdítok a közös imára.

Mától, ha elfoglaltságom engedi, a déli harangszó harmadik (és az Ige testté lett…) Üdvözlégy Mária imája alatt Szentségi áldásban részesítem mindazokat, akik lélekben a templom felé fordulnak.

Plébánosként szolgálati helyemen elérhető vagyok: Tel.: +36 96 820 244; Mobil: +36 30 228 1294. Szeretettel, nyitottan és készséggel állok a kedves testvérek szolgálatára.

TEDD MEG, AMIT MEGTEHETSZ, ÉS ISTEN IS MEGSEGÍT!

Mély testvéri szeretettel és imával: Ferenc a.

Az „Élő Víz” kiadvány, nagyböjt V. vasárnapjára szóló része itt olvasható.