Skip to content

Bácsai Egyházközségi Napközis Tábor

„Légy vidám és tedd a jót, a verebeket pedig hagyd csiripelni”

(Bosco Szent János)

„Abban az időben, amikor Jézus útnak indult, odasietett hozzá valaki, térdre borult előtte, és úgy kérdezte: „Jó Mester! Mit tegyek, hogy elnyerjem az örök életet?” Jézus megkérdezte: „Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, csak az Isten. Ismered a parancsokat: Ne ölj! Ne törj házasságot! Ne lopj! Ne tanúskodj hamisan! Ne csalj! Tiszteld apádat és anyádat!” Ekkor a kérdező így válaszolt: „Mester, ezeket mind megtartottam kora ifjúságomtól fogva.” Jézus ránézett és megkedvelte. Ezt mondta neki: „Valami hiányzik még belőled. Menj, add el, amid van, oszd szét a szegények közt, és így kincsed lesz az égben. Aztán gyere és kövess engem!” (Mk 10,17-20).

TÉMÁK:

1, NAP: Alázat, Jóakarat, bölcsesség.

2, NAP: A Béke útja: Nagylelkűség, szelídség, türelem.

3, NAP: Nem csak vízzel lehetséges: Tisztaság.

4, NAP: A több néha kevesebb: Mértékletesség

5, NAP: Hitünk és reményünk legtökéletesebb megnyilvánulása a szeretet! Feltétel nélkül jár vagy küzdenünk kell érte?

TARTALOM:

A hét során az emberi élet és létezés alapértékeit, alapmagatartásait járjuk körül. Nevezzük őket egyszerűen értékeknek vagy erényeknek, azon belül is isteni és emberi, ún. sarkalatos erényeknek. Lehet, hogy jobban és könnyebben eligazodunk a témában, ha a kevélység, harag, irigység, lustaság… meghatározásával is foglalkozunk, alapvető célunk azonban az emberi értékek erények gyakorlásának örömét, boldogságát megéreztetni, megízleltetni a Tábor résztvevőivel. A szervezők, jószándékú segítők és a megteremtett közösség együttműködő segítségével és tevékenységével.

A TÁBOR FŐ TÁMOGATÓJA:

–        Római Katolikus Szent István király Plébánia (Bácsa)

–        Jobbkéz alapítvány

JELENTKEZÉS:

Elektronikus formában

Segítők lehetnek 18 életévüket betöltött egyetemisták és felnőttek. Természetesen középiskolások jelentkezését is várjuk főleg a szerdai és a pénteki napokon

Jelentkezés időtartama a táborzók számára: 2022.05.22-től-06.22-ig vagy 50 főig.

KAPCSOLATTARTÓ:

Michlné Gondán Zsuzsa   +3630/2362-267

Fehérvári Imre                  +3630/5835-368

RÉSZVÉTELI DÍJ:

Táborozóknak: 5.000 Ft/fő, testvérek esetén 3000 Ft/fő.

Segítőknek és ministránsoknak: nincs részvételi díj

Fizetés módja: átutalással,

Római Katolikus Szent István király Plébánia (Bácsa) DT-Bank, 58600283-11086789,

közleménybe: BENK_gyermek neve_gyermekek száma

 (pl.: BENK_Kiss József_2)

A jelentkezés az átutalás után válik érvényessé!

ÉTKEZTETÉS:

Saját tarisznyából

KIRÁNDULÁS:

A szerdai napon természetközeli kenutúra és kirándulás Mosonmagyaróvár és Halászi között.

Utazás: (oda-vissza) Külön busszal.

TÁBORZÁRÁS:

A tábort pénteken záró Szentmisével zárjuk, ahova szeretettel hívunk és várunk minden családtagot!

Kérdés esetén keressék a kapcsolattartókat a megadott elérhetőségeken.