Karitász hírek

A Római Katolikus Szent István Plébánia, Győr-Bácsa, Karitász csoportja december 19-én csütörtökön Bácsára és Sárásra vitte ki a szeretetcsomagokat a rászoruló családoknak és személyeknek. A hívek jólelkű tartós élelmiszer és anyagi támogatásának köszönhetően a karitász csoport tagjai és önkéntesei mintegy 50 csomagot osztottak szét. A címzettek nagy örömmel fogadták és hálásan köszönik. A karitász csoport tagjai örömmel vették, hogy egyre több helyen a csomag átadásán túl személyes találkozásra is sor kerülhetett.

A Római Katolikus Szent István Plébánia és Karitász csoportja nevében december 5-én és 20-án Egresits Ferenc plébános, Kocsis Zsuzsi és Petes Mihályné – a szükséges engedélyek megszerzése után – a Vámosszabadi menekült táborban járt. Szent Miklós napjára emlékezve önkéntesek és az ifjúsági csoport által készített ajándék zoknikat vittek. Karácsonyra pedig minden ott lakónak egy-egy szerény ajándékcsomagot nyújtottak át egy nagyon szolid karácsonyi ünnepség keretében. Feri atya a hirdetésben így indokolta az akciót a kedves hívek számára: „fontosnak tartottuk az ajándék átadását, kifejezve ezzel, hogy az Isten, és így a hívő ember előtt mindenki számít. Bár hazát és megélhetést nem adhatunk számukra, de legkevesebb, hogy kifejezzük haza és élettér iránti ínségükben, legmélyebb emberségükben szolidárisak vagyunk velük. Isten végtelen szeretete, és a keresztény felebaráti szeretet őket sem hagyja magukra. Hálásak lehetünk, hogy ennek most jelét adhattuk.”